Flota Vectronów używana przez MRCE zwiększona do 136 lokomotyw

Siemens

Mitsui Rail Capital Europe (MRCE), firma leasingowa operująca na europejskim rynku kolejowym, złożyła zamówienie na zakup 25 lokomotyw Vectron od Siemensa. Pod koniec 2018 r. zostanie odebranych pierwsze dziesięć sztuk (Vectron MS), przeznaczonych do ruchu po całej Europie, od Holandii po kraje na południowym wschodzie Europy. Kolejne dziesięć lokomotyw w wersji wielosystemowej trafią do MRCE w drugiej połowie 2019 r. i będą obsługiwać alpejski korytarz transportowy doliny Renu. Dostawa ostatnich pięciu jednostek (Vectrony DC) planowana jest na początek marca 2019 r. Lokomotywy elektryczne będą z kolei jeździć wyłącznie na terenie Włoch.

- Zaufanie jakim obdarza nas spółka MRCE świadczy o jakości i niezawodności naszych lokomotyw. Dzięki nowemu zamówieniu, flota Vectronów w MRCE zwiększy się do 136 lokomotyw. Wszechstronność zastosowań lokomotywy Vectron pozwala naszym klientom czerpać korzyści z dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb rozwiązań dla transportu międzynarodowego - powiedziała Sabrina Soussan, prezes branży Mobility w Siemens AG.

- Jesteśmy zadowoleni z pomyślnego złożenia zamówienia na kolejne 25 Vectronów od spółki Siemens. Dzięki temu zamówieniu możemy powiększyć naszą istniejąca flotę dla korytarza Północ-Południe oraz na rynki wschodnioeuropejskie. Dzięki tej inwestycji będziemy w stanie zapewnić najlepsze i najbardziej elastyczne usługi dla naszych klientów - powiedział Junichi Kondo, prezes MRCE.

Zamówione lokomotywy wielosystemowe charakteryzują się mocą 6,4 MW i prędkością maksymalną 160km/h. Vectron DC posiada moc 5,2 MW. Obie wersje są wyposażone w system kontroli pociągów, a Vectrony MS również korzystają z Europejskiego Systemu Sterowania Pociągiem (ETCS).

W ciągu kilku lat Siemens sprzedał już ponad 700 lokomotyw Vectron dla 37 klientów z 15 krajów. Flota lokomotyw przejechała już ponad 110 milionów kilometrów. W Polsce lokomotywy Vectron są operowane przez PKP Cargo, DB Cargo Polska, a w lutym br. zostały zakupiony także przez polski pool taborowy Industrial Division.

 

Źródło: Siemens

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę