Farnell wspiera nową platformę rozwojową

Farnell wspiera nową platformę rozwojową Farnell

Farnell, należący do koncernu Avnet, rozpoczął dostawy szerokiego wyboru produktów marki ON Semiconductor. W ten sposób chce wesprzeć nową platformę opracowaną przez firmę ON Semiconductor i koncern Avnet, której celem jest pomoc producentom OEM w szybszym rozwijaniu urządzeń pracujących w sieciach Internetu Rzeczy.

Nowa platforma upraszcza proces budowania urządzeń korzystających z Internetu Rzeczy, a to za sprawą szybkiego systemu prototypowania opracowanego przez ON Semiconductor. Omawiane rozwiązanie jest prekonfigurowane do łączenia się z aplikacjami IoT i dostawcami usług przez chmurę. Platforma IoTConnect firmy Avnet została oparta na chmurze Microsoft Azure i na powiązanym programie Avnet IoT Partner Program, który umożliwił realizację takiego połączenia. Powstałe środowisko eliminuje złożoność związaną typowo z procesem rozwijania aplikacji IoT i umożliwia producentom OEM łatwe budowanie produktów i doświadczeń związanych z użytkowaniem tych produktów, a także wprowadzanie rozwiązań na rynek szybciej, przy jednoczesnym zmniejszaniu ryzyka.

Pierwszym ze wspieranych rozwiązań firmy ON Semiconductor jest zestaw RSL10 Sensor Development Kit. Został on przygotowany z myślą o aplikacjach takich jak: przemysłowe urządzenia noszone, monitorowanie zasobów czy inteligentne systemy czujnikowe. W zestawie znalazły się m.in.: pobierający najmniej mocy w swojej kategorii, oparty o pamięć Flash, układ radiowy dla protokołu Bluetooth Low Energy, oraz szereg zaawansowanych czujników środowiskowych. Wśród nich: sensor inercyjny (3-osiowy akcelerometr, 3-osiowy żyroskop i pobierający niewiele prądu inteligentny hub do monitorowania ruchu), czujnik geomagnetyczny i czujnik natężenia oświetlenia otoczenia. Zestaw jest już dostępny w firmie Farnell i oferowany w dwóch wersjach - podstawowej oraz z debuggerem.

- Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom małej mocy, opracowanym przez firmę ON Semiconductor, oraz z użyciem niezawodnej platformy IoT Connect, firmy Avnet i ON Semiconductor zapewniają bezpieczne środowisko deweloperskie, które pozwala znacząco przyspieszyć prace nad wszelkiego rodzaju inicjatywami IoT – powiedział Wiren Perera, kierujący działem IoT w ON Semiconductor. - Internet Rzeczy daje niezwykłe szanse producentom OEM i pozwala na zwiększanie samodzielności działania dostarczanych produktów, choćby poprzez wyposażanie ich w czujniki, interfejsy komunikacyjne i aktuatory. Rozwiązania tego typu mogą prowadzić do powstawania nowych źródeł przychodów i do zwiększania efektywności działania systemów, a firmy ON Semiconductor, Avnet i Farnell mogą pomóc napędzać innowacje u producentów OEM poprzez budowę bardziej inteligentnych urządzeń spełniających potrzeby klientów - dodał.

Źródło: Farnell

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę