elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Farnell wspiera nową platformę rozwojową

Farnell
Reklama
Reklama

Farnell, należący do koncernu Avnet, rozpoczął dostawy szerokiego wyboru produktów marki ON Semiconductor. W ten sposób chce wesprzeć nową platformę opracowaną przez firmę ON Semiconductor i koncern Avnet, której celem jest pomoc producentom OEM w szybszym rozwijaniu urządzeń pracujących w sieciach Internetu Rzeczy.

Nowa platforma upraszcza proces budowania urządzeń korzystających z Internetu Rzeczy, a to za sprawą szybkiego systemu prototypowania opracowanego przez ON Semiconductor. Omawiane rozwiązanie jest prekonfigurowane do łączenia się z aplikacjami IoT i dostawcami usług przez chmurę. Platforma IoTConnect firmy Avnet została oparta na chmurze Microsoft Azure i na powiązanym programie Avnet IoT Partner Program, który umożliwił realizację takiego połączenia. Powstałe środowisko eliminuje złożoność związaną typowo z procesem rozwijania aplikacji IoT i umożliwia producentom OEM łatwe budowanie produktów i doświadczeń związanych z użytkowaniem tych produktów, a także wprowadzanie rozwiązań na rynek szybciej, przy jednoczesnym zmniejszaniu ryzyka.

Reklama

Pierwszym ze wspieranych rozwiązań firmy ON Semiconductor jest zestaw RSL10 Sensor Development Kit. Został on przygotowany z myślą o aplikacjach takich jak: przemysłowe urządzenia noszone, monitorowanie zasobów czy inteligentne systemy czujnikowe. W zestawie znalazły się m.in.: pobierający najmniej mocy w swojej kategorii, oparty o pamięć Flash, układ radiowy dla protokołu Bluetooth Low Energy, oraz szereg zaawansowanych czujników środowiskowych. Wśród nich: sensor inercyjny (3-osiowy akcelerometr, 3-osiowy żyroskop i pobierający niewiele prądu inteligentny hub do monitorowania ruchu), czujnik geomagnetyczny i czujnik natężenia oświetlenia otoczenia. Zestaw jest już dostępny w firmie Farnell i oferowany w dwóch wersjach - podstawowej oraz z debuggerem.

- Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom małej mocy, opracowanym przez firmę ON Semiconductor, oraz z użyciem niezawodnej platformy IoT Connect, firmy Avnet i ON Semiconductor zapewniają bezpieczne środowisko deweloperskie, które pozwala znacząco przyspieszyć prace nad wszelkiego rodzaju inicjatywami IoT – powiedział Wiren Perera, kierujący działem IoT w ON Semiconductor. - Internet Rzeczy daje niezwykłe szanse producentom OEM i pozwala na zwiększanie samodzielności działania dostarczanych produktów, choćby poprzez wyposażanie ich w czujniki, interfejsy komunikacyjne i aktuatory. Rozwiązania tego typu mogą prowadzić do powstawania nowych źródeł przychodów i do zwiększania efektywności działania systemów, a firmy ON Semiconductor, Avnet i Farnell mogą pomóc napędzać innowacje u producentów OEM poprzez budowę bardziej inteligentnych urządzeń spełniających potrzeby klientów - dodał.

Reklama

Źródło: Farnell

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama