Ergonomiczna automatyzacja stacji elektroenergetycznych

Copa-Data

Planowanie i obsługa pracy stacji elektroenergetycznych wymaga uwzględnienia wielu kryteriów. Największe znaczenie ma jednak bezawaryjna praca pozwalająca zapewnić dostawy energii. Oprogramowanie zenon firmy Copa-Data charakteryzuje się solidnością i gwarantuje redundancję na kilka sposobów, w tym poprzez obsługę protokołu redundancji równoległej (PRP).

Błędom w działaniu zapobiegają blokady, a moduł Command Sequencer automatyzuje powtarzające się sekwencje poleceń. Pozwala to aktywnie zwiększyć bezpieczeństwo obsługi.

Reklama

W pełni zautomatyzowane działanie lub obsługa na miejscu
 Oprogramowanie zenon to elastyczny system obsługujący wszystkie poziomy automatyzacji. Sprawdza się zarówno w przypadku bezzałogowych, całkowicie zautomatyzowanych stacji elektroenergetycznych, jak i ergonomicznych interfejsów użytkownika do obsługi na miejscu. We wszystkich sytuacjach sterowanie staje się prostsze dzięki przejrzystym wizualizacjom.

Reklama

Skuteczna inżynieria – tworzenie projektów poprzez funkcję przeciągania i upuszczania
 Oprogramowanie pozwala szybko i bezbłędnie skonfigurować stację elektroenergetyczną, bez jakiejkolwiek konieczności programowania. Rozwiązanie działa na zasadzie orientacji obiektowej. Oznacza to, że raz zdefiniowany element można wykorzystywać ponownie w innym miejscu, w dowolnym czasie. Integracja elementów, procesów i funkcji odbywa się za pomocą pojedynczego kliknięcia myszy. Tym samym konfiguracja i utrzymanie złożonych projektów przebiega szybko i sprawnie. Nawet tak złożone funkcje, jak blokady czy redundancje są standardowo wbudowane w oprogramowanie zenon, a ich konfiguracja przebiega bez programowania. W efekcie można szybko i bezbłędnie integrować projekty.

Dodatkowe możliwości
Dodatkowe funkcje oprogramowania zenon upraszczające obsługę stacji elektroenergetycznych to m.in.: różnorodne opcje wizualizacji, moduł Process Recorder, łatwa w obsłudze funkcja raportowania, archiwizacja danych zgodnie z przepisami prawa oraz przemyślane symulacje procesów.
 
 

Źródło: Copa-Data

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę