Dassault Systèmes dołącza do inicjatywy Science Based Targets

Dassault Systèmes dołącza do inicjatywy Science Based Target iStock

Firma Dassault Systèmes dołączyła do globalnej inicjatywy Science Based Targets initiative (SBTi), której celem jest pomaganie przedsiębiorstwom w wyznaczaniu celów redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz przekształcanie działalności biznesowej w zgodzie z zasadami niskoemisyjnej gospodarki przyszłości.

Cele redukcji emisji gazów cieplarnianych wyznaczone przez przedsiębiorstwa uważa się za „bazujące na danych naukowych”, jeśli są zgodne z zaleceniami klimatologów oraz wytycznymi porozumienia paryskiego. To międzynarodowe porozumienie ma na celu wzmocnienie globalnej odpowiedzi na zagrożenia związane ze zmianami klimatycznymi, a także ograniczenie globalnego ocieplenia do wartości poniżej 2°C i dążenie do utrzymania go na poziomie 1,5°C.

Dassault Systèmes zdaje sobie sprawę z roli, jaką może odegrać społeczność biznesowa w dążeniach do minimalizowania ryzyka, jakie stwarzają dla naszej planety zmiany klimatyczne. Obierając cel emisyjny bazujący na danych naukowych, Dassault Systèmes stosuje ten sam naukowy rygor, który na co dzień pozwala jej dostarczać najlepsze rozwiązania swoim klientom, aby tym razem ustalić, w jaki sposób jej działalność przyczyni się do pozytywnych zmian na rzecz klimatu.

Dla firmy tak silnie bazującej na nauce, jak nasza, najwyższe standardy emisji, zgodne z inicjatywą Science Based Targets, są zupełnie naturalnym celem – mówi Florence Verzelen, wiceprezes Dassault Systèmes ds. przemysłu, marketingu i zrównoważonego rozwoju.  – Z dumą dołączamy w tym wysiłku do grona wiodących firm na świecie, ponieważ wierzymy, że choć zmiany klimatyczne są jednym z największych zagrożeń dla świata, możemy je także postrzegać jako szansę na wdrożenie innowacji ukierunkowanych na zrównoważony rozwój.

W ramach misji mającej na celu zapewnienie harmonii między produktami, naturą i życiem, firma Dassault Systèmes dostarcza firmom różnej wielkości z 11 sektorów technologie pozwalające tworzyć innowacje ukierunkowane na człowieka oraz pozwalające nie tylko podejmować współczesne wyzwania społeczne i środowiskowe, ale także podnosić efektywność wykorzystania posiadanych zasobów.

Zaowocowało to już m.in. opracowaniem nowych metod leczenia, budową jednostek latających zasilanych energią słoneczną i powstaniem rzeźby pochłaniającej zanieczyszczenia. W 2018 r. Corporate Knights nazwało Dassault Systèmes „najbardziej zrównoważoną firmą na świecie”, co stanowiło wyraz uznania dla holistycznej strategii rozwoju firmy kontynuowanej dzięki zaangażowaniu w globalne inicjatywy mające na celu bardziej zrównoważoną przyszłość.

Źródło: Dassault Systèmes

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę