Czujniki poziomu VEGA – bezpieczeństwo przede wszystkim

VEGA

W styczniu 2023 roku VEGA dostarczyła swoim klientom bez wątpienia pierwszy na świecie czujnik poziomu z wbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa cybernetycznego. W ten sposób firma chce wyznaczyć kierunek rozwoju uwzględniający rosnące zagrożenie cyberprzestępczością we wszystkich gałęziach przemysłu. 

Kontrola poziomu

VEGAPULS 6X to uniwersalna sonda do pomiaru poziomu cieczy i materiałów sypkich w każdych warunkach procesowych.  Kontrola poziomu cieczy, czy też pomiar materiałów sypkich. odbywa się w sposób ciągły. Z zewnątrz czujnik nie różni się niczym od innych urządzeń tego typu: sonda radarowa VEGAPULS 6X wraz z dokumentacją idealnie mieści się w szytym na miarę kartonowym pudełku, które na końcu linii produkcyjnej zostaje opatrzone etykietą wysyłkową. Adresat: firma z branży chemicznej w Północnej Hesji, Niemcy. Jednak to, co otrzyma klient różni się od dostępnych dotąd na rynku sond do pomiaru poziomu. Po zintegrowaniu z systemem sonda po raz pierwszy będzie zapewniać dodatkową ochronę instalacji. Została bowiem zaprojektowana zgodnie z normą cyberbezpieczeństwa IEC 62443-4-2, a tym samym spełnia najwyższe standardy dostępne obecnie w przemyśle przetwórczym. 

Bezpieczeństwo bardzo ważne

- Bezpieczne korzystanie z danych pomiarowych stało się jednym z najważniejszych wymogów stawianych przez naszych klientów – mówi Florian Burgert, który od samego początku uczestniczył w rozwoju koncepcji uniwersalnej sondy do pomiaru poziomu. - Słyszymy to niemal w każdym sektorze przemysłu – dodaje. Aby zapewnić pełne bezpieczeństwo, należy zadbać nie tylko o sam system, ale także o to, aby wszystkie jego komponenty spełniały normy. 

 

W kierunku przyszłości

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo cybernetyczne, przemysł stawia na niezawodność i bycie o krok przed najnowszymi zagrożeniami. VEGA nie ma jednak zamiaru poprzestać na jednym urządzeniu zgodnym z IEC 62443. W oparciu o certyfikację stanowiącą kluczowy zarys nowej strategii, firma od samego początku będzie projektować przyszłe produkty zgodnie ze wszystkimi istniejącymi wymogami bezpieczeństwa. Zabezpieczenia będą konsekwentnie rozbudowywane, aby stworzyć solidną podstawę dla bezpiecznej pracy instalacji w przyszłości.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę