Błąd w inteligentnych kamerach Xiaomi

Bitdefender

Mimo wszystkich reklamowanych zalet, połączone kamery bezpieczeństwa zgromadziły w ostatnich latach dość złą reputację. Ostatni incydent nie dotyczy włamania, ale błędu powodującego, że niektóre aparaty Xiaomi przesyłają strumieniowo obrazy z domów przypadkowych ludzi.

Problem został po raz pierwszy zgłoszony przez użytkownika Reddit u / Dio-V w zeszłym tygodniu. - Gdy ładuję kamerę Xiaomi do mojego domowego centrum Google, robię zdjęcia z domów innych ludzi - napisał użytkownik. Powtórzył błąd i nagrał krótki film, aby pokazać go innym redditorom. Asystent może wyświetlać przerywany, czarno-biały nieruchomy obraz z kamery rzekomo należącej do kogoś innego.

Zaalarmowany Google natychmiast zerwał integrację między hubem Nest a modelem kamery, której dotyczy problem, inteligentną kamerą bezpieczeństwa IP Xiaomi Mijia 1080p. - Zdajemy sobie sprawę z problemu i jesteśmy w kontakcie z Xiaomi, aby pracować nad poprawką. W międzyczasie wyłączamy integrację Xiaomi na naszych urządzeniach - powiedział gigant wyszukiwarek w Android Police.

Xiaomi wyodrębniło błąd i aktywnie pracuje nad poprawką. Według firmy „problem został spowodowany aktualizacją pamięci podręcznej w dniu 26 grudnia 2019 r., Która została zaprojektowana w celu poprawy jakości przesyłania strumieniowego z kamery”. - Stało się to tylko w niezwykle rzadkich warunkach - powiedział Xiaomi. - W tym przypadku stało się to podczas integracji Mi Home Security Camera Basic 1080p i Google Home Hub z ekranem wyświetlacza w złych warunkach sieciowych. Integracje Asystenta Xiaomi są teraz z powrotem online dla urządzeń innych niż kamera, której dotyczy problem.

Źródło: Bitdefender

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę