Zawody robotyczne Robotic Arena

W połowie stycznia Centrum Kongresowe we Wrocławiu zamieniło się w arenę robotów. Koło naukowe „KoNaR” oraz studencka organizacja BEST we Wrocławiu zorganizowali XI Zawody Robotic Arena.

Roboty z całego świata zmierzyły się w 17 konkurencjach. Renishaw, firma o profilu technicznym i naukowym z olbrzymim doświadczeniem w zakresie technologii sterowania pozycjonowaniem była jednym ze sponsorów zawodów w konkurencji o nazwie Mega Sumo.

Jak podkreślali uczestnicy zawodów, wykorzystanie enkoderów umożliwiło im precyzyjne sterowanie robotami, dzięki czemu mogli uzyskać przewagę konstrukcyjną i konkurencyjną.

Ostatnie lata to okres niezwykle dynamicznego rozwoju technologii sieciowych, robotyzacji, rozpowszechnienia się idei Przemysłu 4.0. Badania i rozwój zawsze znajdowały się w centrum uwagi Renishaw. Dlatego też wspieranie aktywności na rzecz rozwoju robotyki wpisuje się w plany Renishaw, która była sponsorem rywalizacji.

Źródło: Renishaw

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę