elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Współpraca na rzecz rozwoju edukacji młodych inżynierów

Copa-Data
Reklama
Reklama

Do grona członków programu partnerskiego, prowadzonego przez firmę COPA-DATA, dołączyła Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie. Stało się to na mocy umowy podpisanej przez prorektora ds. współpracy AGH, prof. Jerzego Lisa z przedstawicielem COPA-DATA Polska.

Teraz uczelnia wspólnie z producentem platformy programowej zenon, będzie edukować młodych inżynierów przybliżając im praktyczne zastosowania zenon, związane m.in.: ze Smart Grid, digitalizacją czy Industry 4.0.

Reklama

- COPA-DATA jest producentem platformy programowej zenon dedykowanej dla branży energetycznej, z którą jesteśmy ściśle związani. Systemy SCADA w dzisiejszych czasach stają się niezbędne, w każdym przedsiębiorstwie produkcyjnym oraz energetycznym. Umożliwiają sprawne sterowanie rozległymi systemami oraz urządzeniami – mówi prof. Andrzej Bień z AGH.

Współpraca obydwu jednostek ma również wymiar edukacyjny. Przyczynia się bowiem do podniesienia i zagwarantowania wysokich kwalifikacji przyszłym absolwentom co zdecydowanie podniesie ich atrakcyjność na rynku pracy. Warto dodać, że absolwenci AGH stanowią 80% personelu COPA-DATA w Polsce. Natomiast prace magisterskie i doktoranckie oparte na platformie programowej zenon z pewnością staną się źródłem inspiracji dla przyszłych pokoleń inżynierów.

Reklama

- Wierzymy, że realizacja naszych wspólnych zamierzeń oraz celów przyczyni się do edukacji i rozwoju nowego pokolenia inżynierów oraz systemu zenon Energy Edition - powiedział podczas podpisania Umowy o Partnerstwie Tomasz Papaj, dyrektor sprzedaży w COPA-DATA.

Źródło: COPA-DATA

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama