Urządzenia bezprzewodowe: krok we właściwą stronę

Urządzenia bezprzewodowe: krok we właściwą stronę SE Pokój

Zasilane za pomocą baterii czy akumulatorów wielokrotnego ładowania urządzenia bezprzewodowe stały się powszechne w życiu codziennym każdego z nas. Jednak korzystanie z nich nastręcza pewnych problemów. Po rozładowaniu baterię należy wymienić,  akumulator doładować, a zużyte ogniwo zutylizować w bezpieczny dla środowiska sposób. Jest to kłopotliwe, gdyż wymiana niejednokrotnie wiąże się z wykonaniem zabiegów technicznych czy konserwacyjnych i postojem urządzenia.

Dzięki ścisłej współpracy z firmą Comepi Spółdzielnia Elektrotechniczna POKÓJ wprowadziła do swojej oferty bezprzewodowe i nie wymagające zasilania bateryjnego wyłączniki krańcowe, przyciski i stacje sterujące (kasety sterownicze) oraz wyłączniki nożne wraz z niezbędnym osprzętem (nadajnikami, odbiornikami i antenami). Nowa linia produktów bezprzewodowych charakteryzuje się niezawodnością, wytrzymałością, prostotą i elastycznością w działaniu.

Przycisk, wyłącznik

Modułowa konstrukcja, nadająca się do każdego zastosowania, czy możliwość ustawienia różnych konfiguracji zadziałania zapewniają większy komfort dla operatora. Swoboda przesuwania w trakcie używania, brak kabli i oprzewodowania nadajników, brak baterii, zminimalizowany pobór energii czy szybka konfiguracja zmniejszają koszty i czas instalowania osprzętu, który charakteryzuje się wysoką trwałością mechaniczną i stopniem ochrony, jednocześnie zapewniając brak ryzyka uszkodzenia przewodów.

Zasada działania w/w osprzętu jest bardzo prosta. Każde urządzenie wyposażone jest w mikroprzełącznik o częstotliwości roboczej 868 MHz, gdzie energia kinetyczna wytwarzana przez ruch (kątowy bądź liniowy) jest zamieniana na energię elektryczną. Do wygenerowania i zakodowania sygnału wystarcza minimalny impuls. Ponadto każdy nadajnik posiada swój jednoznaczny 32-bitowy numer ID i wysyła impuls trzykrotnie, aby zmaksymalizować niezawodność transmisji. Mikroprzełączniki mają trwałość na poziomie 1 000 000 zadziałań, a pewność transmisji jest stała przez cały czas przewidzianego okresu użytkowania.

przycisk, wyłącznik

Sygnał bezprzewodowy przesyłany jest najlepiej i bez zakłóceń gdy przestrzeń pomiędzy odbiornikiem i nadajnikiem jest wolna. Dlatego należy w tej przestrzeni eliminować możliwe przeszkody, zwłaszcza gdy są wykonane z metalu. Nadajniki były testowane w warunkach przemysłowych wewnątrz pomieszczeń. Osiągany zasięg to ok. 30 metrów. Zakres działania w wolnej przestrzeni to 70-80 metrów. Należy pamiętać o ustawieniu w najmniejszej możliwej odległości między nadajnikiem i odbiornikiem tak, aby uniknąć możliwości wnikania sygnału zakłócającego.
    
Brak przewodów, możliwość mocowania w dowolnym miejscu i ustawienie w najwygodniejszej dla operatora pozycji to tylko niektóre z zalet całej linii bezprzewodowych i bezbateryjnych produktów, które ułatwiają pracę projektantom i użytkownikom, przyspieszają czynności sterownicze i instalacyjne, minimalizują ryzyko uszkodzenia w obszarze roboczym, a ich uniwersalność i elastyczność pozwala na zamontowanie w niemożliwy do tej pory sposób.

wyłącznik nożny

Postaw na komfort i wygodę. Wyłącz swoje ograniczenia! Stosuj urządzenia bezprzewodowe i bezbateryjne.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.pokoj.com.pl

„POKÓJ” S.E.
91-202 Łódź
ul. Warecka 1
tel. (42) 25 47 850, 870
e-mail: sprzedaz@pokoj.com.pl
www.pokoj.com.pl

Źródło: Artykuł sponsorowany

POKÓJ Spółdzielnia Elektrotechniczna

POKÓJ Spółdzielnia Elektrotechniczna

Spółdzielnia Elektrotechniczna "POKÓJ" w chwili obecnej jest jednym z czołowych producentów branży elektrotechnicznej w zakresie aparatury niskiego napięcia.

Misją firmy jest rozpowszechnianie liczącej się marki firmy zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku. Naszym celem jest pozyskiwanie nowych odbiorców, którzy stawiają na jakość, rzetelność i profesjonalizm. Sprawą priorytetową jest dla nas kontakt z klientami, dlatego aktywnie uczestniczymy w imprezach targowych, sympozjach, wystawach i szkoleniach. Ma to odzwierciedlenie w zdobytych licznych nagrodach i wyróżnieniach.

Posiadamy szerokie kontakty handlowe z firmami zagranicznymi między innymi w Rosji, Ukrainie, Litwie, Łotwie, Białorusi, Bułgarii, Szwecji, Niemczech i we Włoszech. Położenie naszego miasta jak również lokalizacja firmy umożliwia szybką i sprawną dystrybucję towarów. Naszym atutem jest również nowoczesny park maszynowy. Aby sprostać wymaganiom i oczekiwaniom klientów wdrożyliśmy System Zarządzania Jakością ISO 9001, który obliguje nas do ciągłego podnoszenia jakości produktów i kontaktów z klientami. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, iż "POKÓJ" S.E. posiada status zakładu pracy chronionej, co zobowiązuje nas do zatrudniania osób niepełnosprawnych, które poprzez pracę aktywizują się zawodowo, co ma nieoceniony wpływ na rehabilitację.

Firma "POKÓJ" S.E. to przede wszystkim - pracownicy, kompetentni menedżerowie, kreatywni konstruktorzy, zaangażowane w osiąganie jak najlepszych wyników służby handlowe.

Oferta:

Złączki jednotorowe, wielotorowe, złączki ochronne, łączniki krańcowe, odgałęźniki, przyciski, kasety sterownicze, odbieraki prądu, oznaczniki, osprzęt do kabli i przewodów.

Profil Firmy

POKÓJ Spółdzielnia Elektrotechniczna