elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

The Business Booster już w październiku

pixabay.com
Reklama
Reklama

W czasie 6. edycji wydarzenia "The Business Booster" (TBB) poświęconego innowacjom w energetyce wystąpienia zapowiedziało ponad 150 start-upów i ekspertów z rynku energii. Zorganizowana zostanie także ekspozycja wyrobów. Impreza odbędzie się 17 i 18 października w Kopenhadze. Gospodarzem wydarzenia będzie InnoEnergy, fundusz inwestujący w rozwiązania z obszaru energii, cleantech, mobilności oraz szeroko pojętych technologii smart.

Podczas dwóch dni będzie można zapoznać się ze 150 gotowymi produktami, jak również wymienić się spostrzeżeniami z przedstawicielami wiodących firm branży energetycznej z całej Europy. W poprzednich latach w TBB udział wzięli, m.in.: Orlen, PGE, Tauron, Rafako, Boryszew, Innogy Polska, Energa, EDF Polska, Grupa Kęty.

Reklama

- The Business Booster to jedyne wydarzenie zrzeszające najbardziej innowacyjne start-upy z całej Europy, uznanych ekspertów branżowych, inwestorów oraz instytucje sektora publicznego, aby przyspieszyć transformację w dziedzinie czystej energii w Europie - mówi Elena Bou, dyrektor ds. innowacji, InnoEnergy. - Oprócz wystąpień start-upów, uczestnicy będą mogli wziąć udział w równolegle organizowanych sesjach tematycznych, a także zobaczyć ekspozycje produktów – zapowiada Bou.

Podczas wystąpień zostaną zaprezentowane najnowsze innowacje oraz rozwiązania, które zrewolucjonizowały obszary związane z magazynowaniem, transportem, energią wiatrową i inteligentnymi miastami. Podczas krótkich prezentacji, firmy z sektora energetycznego zwrócą się do przedsiębiorców InnoEnergy w poszukiwaniu takich rozwiązań technologicznych w energetyce, które odpowiadałyby ich wyzwaniom.

Wśród tegorocznych wystawców jest m.in. szwedzka firma Northvolt, która buduje największą w Europie fabrykę akumulatorów litowo-jonowych. W wydarzeniu wezmą udział również polscy przedsiębiorcy, którzy dzięki wsparciu InnoEnergy odnoszą już sukcesy rynkowe. Przykładem może być firma Impact Clean Power Technology, producent rozwiązań z zakresu magazynowania energii dla elektromobilności i przemysłu.

Reklama

- Dla przedsiębiorców z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, The Business Booster jest doskonałą okazją zainteresowania swoimi produktami i rozwiązaniami inwestorów i przedstawicieli przemysłu właściwie z obszaru całej Europy. Możliwość komercyjnego wejścia na rynki międzynarodowe to jedna z unikalnych zalet współpracy z InnoEnergy - mówi Sebastian Siuchta, zarządzający portfelem start-upów w InnoEnergy Central Europe.

Wśród prelegentów jest już Daniel M. Kammen, profesor energii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley i zdobywca Pokojowej Nagrody Nobla w 2007 roku. Z kolei w debatach panelowych i równoległych sesjach tematycznych udział wezmą Robert Rosner, dyrektor i założyciel Instytutu Polityki Energetycznej Uniwersytetu w Chicago oraz eksperci branżowi - Lars Aagaard, prezes duńskiego Stowarzyszenia Energetycznego oraz Michael Sen, członek zarządu Siemens.


Źródło: InnoEnergy

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama