Targi CES już we wtorek

pixabay.com

O tym, że era technologii 5G nadchodzi szybkimi krokami przekonamy się już za kilka dni, w czasie targów CES, które co roku odbywają się w Las Vegas. Analitycy zauważyli, że następna generacja będzie głównym motywem wystawy, choć nie zobaczymy na niej smartfonów. Jednak firmy bardzo chętnie podkreślają możliwości jakie odkryją się choćby w branży motoryzacyjnej, IoT czy rozrywkowej.

5G na pewno zmieni przemysł. Jeśli natomiast chodzi o smartfony 5G to prawdopodobnie zobaczymy je dopiero w lutym na MWC Barcelona. Na CES obecne ze swoimi słuchawkami będzie na pewno SONY, ale firma zaprezentuje tylko telefony z niższej i sredniej półki. POdobnie jak inni jej konkureci. W Las Vegas zobaczymy więc inne produkty wykorzystujące nowe technologie: takie jak laptopy, inteligentne urządzenia domowe, telewizory, samochody.

Swoje najnowsze wyroby pokażą mało obecni do tej pory na CES producenci samochodów. Będzie tam między innymi Audi, BMW, Honda, Kia i Nissan. Gospodarzem demonstracyjnej, niezależnej jazdy będzie Ericsson.

Zdeklarowany zwolennik 5G i producent chipów, Qualcomm, będzie miał również znaczącą obecność na wystawie, podobnie jak rywal Intela.

CES 2019 oficjalnie rozpoczyna się we wtorek 8 stycznia i potrwa do piątku 11 stycznia. To największe na świecie targi technologii konsumenckich i w tym roku impreza zajmie 2,5 mln metrów kwadratowych.


Źródło: Mobile World Live

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę