Międzynarodowe Wiodące Targi Inteligentnej Automatyki i Mechatroniki automatica

Messe München

W połowie roku czeka nas kolejna odsłona Międzynarodowych Targów Inteligentnej Automatyki i Mechatroniki – automatica, które odbędą się w dniach 27–30.06.2023 r. Co dwa lata kluczowi gracze i decydenci spotykają się w Monachium na najważniejszej platformie dla zautomatyzowanych procesów produkcyjnych. Pandemia zakłóciła ostatnio ten rytm, ale od tego roku targi wracają do swego cyklu w lata nieparzyste.

Uwaga targów będzie skoncentrowana na najnowszych trendach, rozwiązaniach i technologiach dla automatyki i mechatroniki ze wszystkich gałęzi przemysłu. Targi automatica to obowiązkowe miejsce dla wszystkich, którzy chcą skutecznie inwestować w przyszłą technologię i tych, którzy chcą, aby ich produkcja stała się szybsza, bardziej elastyczna i bezpieczna. automatica zapewnia najbardziej wszechstronny przegląd komponentów i systemów automatyki przemysłowej na świecie.

Najważniejsze zagadnienia tegorocznych targów można ująć w następujących hasłach:

    • transformacja cyfrowa
Co transformacja cyfrowa oznacza dla przedsiębiorcy? Przede wszystkim możliwość realizacji coraz bardziej zindywidualizowanej i wydajnej produkcji na wyższym poziomie jakościowym. Ale oczywiście są też pewne wyzwania – w tym techniczne, strukturalne, organizacyjne i intelektualne. Ponieważ procesy cyfrowe nie tylko wpływają na sposób, w jaki dane i maszyny są połączone w sieć – prowadzą również do nowych układów współpracy, a tym samym do zupełnie nowych modeli biznesowych. Cyfryzacja stworzy 5,7 mln miejsc pracy do 2030 r. 

ludzie na targach przemysłowych Messe München

    • sztuczna inteligencja
Pytaniem nie jest już to, czy sztuczna inteligencja będzie wykorzystywana, ale w jakim stopniu. I jak można celowo podążać i rozsądnie skracać drogę do autonomicznej produkcji. Co będzie możliwe w przyszłości? Jakie są powiązane wymagania? automatica oferuje dogłębne analizy i spostrzeżenia.

    • ludzie i maszyny
Współpraca człowieka z robotem nie jest niczym nowym, ale nabiera nowego wymiaru – ze znacznie większym znaczeniem w środowiskach Przemysłu 4.0. Inteligentne systemy wspomagające przenoszą interakcję między człowiekiem a technologią w zautomatyzowanej produkcji na wyższy poziom i są atrakcyjne również dla małych i średnich przedsiębiorstw. Ponieważ roboty – w przeciwieństwie do specjalistycznych maszyn – można w każdej chwili przeprogramować, pozwala to na ich „konwersję” w mgnieniu oka do aktualnych wymagań produkcyjnych. To elastyczność umożliwiająca większą wydajność.

ludzie i robot na targach przemysłowych Messe München

    • zrównoważona produkcja
wyznaczonych celów klimatycznych nie da się osiągnąć bez automatyzacji. W decydujący sposób przyczynia się ona do poprawy efektywności energetycznej w produkcji i do ochrony zasobów poprzez zmniejszenie liczby odrzuconych części. Zapewnia również nowe podejście do recyklingu i gospodarki o obiegu zamkniętym oraz ułatwia bardziej ekonomiczną produkcję zrównoważonych produktów. W skrócie: Optymalizuje zarówno poziom produkcji, jak i produktu.

Przedstawiciele wszystkich gałęzi  przemysłu znajdą ciekawe rozwiązania dla swojej produkcji, min. z takich branż jak: motoryzacja, elektronika, obróbka metalu, plastiku, farmacja, medycyna, opakowania, przemysł lotniczy, spożywczy, chemicznego, logistyka, obróbka drewna i papieru, IT.   

W poprzedniej, pierwszej po pandemii edycji targów wzięło udział 600 wystawców, których odwiedziło 29 tysięcy gości. Udział zwiedzających spoza Niemiec wyniósł 36 procent.

W tym roku ponownie do dyspozycji uczestników organizator przeznaczył 6 hal wystawowych o powierzchni 66 tys. metrów kwadratowych.  Równolegle w kolejnych 6 halach będą się odbywać targi technologii laserowych LASER Word of PHOTONICS.

konferencja na targach Messe München

Targom automatica będzie towarzyszył bogaty program ramowy, na który składać się będą konferencje, fora, prezentacje i dyskusje z wybitnymi liderami ze świata nauki, polityki i świata korporacyjnego, parki demonstracyjne. Uczestnicy spotkań będą mieli okazję dowiedzieć się jak obecne modele robotów wypadają w praktycznych testach. Wiodący międzynarodowi menadżerowie technologii i pionierzy ze świata nauki i przemysłu omówią główne aspekty interakcji między człowiekiem a sztuczną inteligencją oraz udzielą wskazówek, które technologie będą istotne w przyszłości i które standardy branżowe będą przeważać.

Platforma wystawiennicza i dialogowa AI.Society przedstawi fascynujące przypadki użycia sztucznej inteligencji i  projekty z czterech kluczowych dziedzin: pracy, opieki zdrowotnej, mobilności i środowiska – w tym bliskie spotkania z prototypami i konkretnymi aplikacjami. Zbada obszary, które będą miały największy wpływ na te innowacyjne technologie i nowe aplikacje, które przyniosą nam korzyści w przyszłości.

To tylko niektóre z zagadnień, które będą poruszane na licznych forach towarzyszących targom.

W Monachium czeka nas zatem duża i atrakcyjna impreza, na której z jednej strony staną stoiska światowych liderów branży automatyzacji i robotyki, a z drugiej bogaty program dostarczający liczne prezentacje  i wiedzę o najnowszych osiągnięciach w tej dziedzinie.

logo targi automatica 2023

Więcej informacji znajdą Państwo w Biurze Targów Monachijskich w Polsce – www.targiwmonachium.pl, info@targiwmonachium.pl – lub na stronie targów: www.automatica-munich.com

Źródło: Messe München

Targi Monachijskie

Targi Monachijskie

Targi Monachijskie (Messe München GmbH) należą do największych i najnowocześniejszych centrów targowych na świecie. Rocznie organizują w Monachium około 50 imprez targowych wyspecjalizowanych w takich dziedzinach jak budownictwo, dobra inwestycyjne, nowoczesne technologie, wysokiej jakości dobra konsumpcyjne. Dzięki swoim zagranicznym spółkom i 70 przedstawicielstwom zagranicznym, obsługującym ponad 100 państw, MM dysponują rozbudowaną siecią przedstawicielstw o zasięgu globalnym. Co roku w imprezach targowych udział bierze ponad 40 tys. wystawców z ponad 100 państw i blisko dwa i pół miliona (!) odwiedzających.

Profil Firmy

Targi Monachijskie