Huawei zaprezentował konkurenta dla Androida oraz iOS

Huawei

HarmonyOS to autorski system operacyjny firmy Huawei, który w miniony piątek miał premierę podczas Huawei Developer Conference 2019. System ten został opracowany z myślą o pracy na różnych urządzeniach. W trakcie konferencji została także pokazana 10. generacja autorskiej nakładki Huawei na Android – EMUI 10. 

HarmonyOS
Na Huawei Developer Conference spotkało się 600 ekspertów technicznych, 6000 programistów i partnerów z całego świata, aby omówić najnowsze trendy technologii rozproszonej i rozwój globalnego ekosystemu Huawei. Podczas konferencji został przedstawiony nowy, autorski system operacyjny Huawei – HarmonyOS. Został on opracowany z myślą o pracy na różnych urządzeniach.

Nowy system operacyjny o wysokiej funkcjonalności został opracowany z myślą o pracy na wielu urządzeniach – m.in. smartwatchach, inteligentnych ekranach i głośnikach czy inteligentnych rozwiązaniach w samochodzie. Szeroka implementacja obejmuje również rozwiązania Internetu Rzeczy. Nowy system ma się wyróżniać niezawodnością, płynnością pracy, bezpieczeństwem oraz kompatybilnością z różnymi urządzeniami.

EMUI 10
EMUI 10 to z kolei autorska nakładka na system Android dla smartfonów i tabletów Huawei. Nowa wersja interfejsu jest systemem rozproszonym, dzięki czemu zapewnia użytkownikowi bogatsze i inteligentne doświadczenia w korzystaniu z wielu urządzeń. Istotną cechą dla użytkownika jest również usprawnienie pracy samego systemu Android – dzięki Deterministycznemu Silnikowi Opóźnień system ustala priorytety zadań i limity czasowe z wyprzedzeniem, przez co zapobiega błędom i poprawia działanie urządzenia.

App Gallery Connect
Podczas konferencji Huawei Developer Conference 2019, Huawei ogłosił również uruchomienie dostępnej na całym świecie usługi App Gallery Connect. Jest ona przeznaczona dla deweloperów i ma zapewnić im kompleksowe wsparcie począwszy od kreatywnej pracy, poprzez dystrybucję i analizę procesów. Ponadto, w ramach projektu Shining Star, Huawei zainwestuje miliard dolarów w kompleksowe, globalne wsparcie deweloperów, aby dalej rozwijać inteligentny ekosystem usług mobilnych.

HiLink i LiteOS
Zestaw HiLink, LiteOS oraz dedykowany chip to kolejna nowość zaprezentowana podczas Huawei Developer Conference 2019. Zestaw został stworzony z myślą o rozwiązaniach IoT: umożliwia automatyczne wykrywanie urządzeń, a także proste i intuicyjne połączenie rozproszonych produktów IoT w jeden, funkcjonalny system.

Przyszłość jest teraz
Na konferencji Huawei zaprezentował również kilka innowacyjnych technologii, m.in. algorytmy obliczeniowe i technologie identyfikacji AI do budowy usług Cyberverse, które integrują wirtualny i rzeczywisty świat w celu zapewnienia najwyższej jakości wizualnych wrażeń. Nie zabrakło również ulepszonych wersji dostępnych już urządzeń Huawei opartych na technologii sterowania gestami czy wykrywania pulsu.

Źródło: Huawei

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę