elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Druga edycja Multinariów – tym razem w Toruniu

Multiprojekt
22.5.2019
Reklama
Reklama

15 maja w Toruniu, w nowoczesnych wnętrzach Hotelu Bulwar, odbyło się spotkanie przedstawicieli firmy Multiprojekt z zaproszonymi gośćmi – klientami oraz prasą.

Omawiane były nie tylko nowe produkty, które dystrybuuje firma Multiprojekt, ale również najnowsze rozwiązania Przemysłu 4.0 oraz uruchomione aplikacje (demo). Podczas przerw zakrapianych aromatyczną kawą oraz posłodzonych korzennymi pierniczkami zaproszeni goście mieli czas na networking – rozmowy i wymianę kontaktów.

Reklama

Podczas wystąpień omówiono m.in. system rozproszony, w którym sygnały sterujące są oddalone od jednostki centralnej PLC. Można w ten sposób uzyskać system BMS – zarządzania budynkiem, a ze zwykłego budynku zrobić budynek inteligentny. Przedstawiono również możliwości wykorzystania sterowników PLC oraz – wydawałoby się – wyłącznie przemysłowych paneli operatorskich w automatyce budynkowej.

Specjalista techniczny, zajmujący się w Multiprojekcie panelami operatorskimi, pozwolił zaproszonym gościom wejść w świat wizualizacji. Pokazał, jak panele Weinteka wpisują się w koncepcję Przemysłu 4.0. Przedstawił również, jak zadbać o estetykę projektu i szybko go uaktualnić, korzystając ze współczesnych narzędzi wizualizacyjnych. Postawił na koniec pytanie, czy panel Weinteka jest tylko panelem, czy już sterownikiem PLC lub Scadą.

Prezes firmy Multiprojekt Automatyka, pan Sławomir Bydoń, zaprezentował temat "Postaw na polskie roboty przemysłowe". Przedstawił kulisy powstawania pierwszych polskich robotów przemysłowych. Sam projekt realizowany jest w ramach projektu unijnego pierwszych robotów 6-osiowych z materiałów kompozytowych.

Reklama

Wspomniano również o OmniMES-ie. MES, jako system produkcyjny, służy do zarządzania, monitorowania, synchronizowania i analizowania wykonywanych w czasie rzeczywistym procesów i danych, wykorzystując technologie informatyczne i elementy automatyki. W porównaniu do SCADY charakteryzuje go zbieranie informacji długoterminowych.

Na koniec spotkania wszyscy goście zostali zaproszeni na pokład statku turystycznego. Rejs po Wiśle, mimo deszczowej pogody, był bardzo klimatyczny, a kameralne warunki sprzyjały rozmowom w mniej oficjalnej atmosferze.

Źródło: Multiprojekt

Reklama

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama