HARTING na targach CES 2018 w Las Vegas

HARTING

Szwajcarski producent samochodów Rinspeed prezentuje swój nowy samochód koncepcyjny "Snap" podczas targów Consumer Electronics Show (CES) w dniach 9-12 stycznia 2018 r. w Las Vegas.

Rinspeed AG ponownie opierając się na innowacyjnej technologii HARTING, która dostarcza technologię szybkiego ładowania, aby  naładować "Snap" energią elektryczną w sposób przyjazny dla środowiska.

Działająca na całym świecie firma HARTING Technology Group od dawna jest obecna na rynku dostawców branży motoryzacyjnej. Technologia Fast Charging, której premiera odbyła się na Geneva Motor Show 2016 – jest przekonującym przykładem rosnącego portfolio produktów i komponentów.
Oprócz konwencjonalnej technologii ładowania, prawie wszystkie nowe koncepcje e-samochodów od dużych producentów OEM opierają się na szybkim ładowaniu o wysokiej wydajności. Zwiększa to akceptację kierowcy. To jest przełom, mówi z zaufaniem dyrektor zarządzający firmy HARTING Automotive, Marco Grinblats. Grinblats dostrzega potencjał kompleksowej sieci konwencjonalnych i szybkich stacji ładujących, które wykraczają poza granice Niemiec.

Rindspeed Snap Rindspeed Snap © HARTING

Firma od dawna jest ekspertem, niezawodnym partnerem dla praktycznie wszystkich krajowych producentów samochodów i głównych producentów OEM w innych krajach europejskich. Pod koniec 2016 roku firma HARTING stała się bezpośrednim dostawcą dla grupy VW w zakresie konkretnego rozwiązania e-mobilności. HARTING dostarcza różne rodzaje urządzeń ładujących dla różnych marek, między innymi dla Porsche Panamera 4-Hybrid, jest również bezpośrednim dostawcą oryginalnych części na pierwszy montaż dla BMW Group.

Nowy projekt to już trzecia udana współpraca pomiędzy Rinspeed think tank i HARTING. W ubiegłym roku miniMICA firmy HARTING działała jako skalowalna i elastyczna architektura w pojeździe koncepcyjnym "Oasis". W 2016 r. HARTING MICA został zainstalowany w pojeździe Rinspeed "Etos" w celu niezależnego monitorowania emisji i stanu, otrzymał nagrodę "HERMES AWARD". "Snap" będzie można podziwiać na stoisku Rinspeed na Salonie Motoryzacyjnym w Genewie (8-18 marca 2018 r.) oraz na stoisku HARTING na HANNOVER MESSE (23-27 kwietnia 2018 r.).

 

Żródło: HARTING

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę