zenon Software Platform od COPA-DATA na targach Energetab 2019

COPA-DATA

COPA-DATA po raz kolejny będzie wystawcą podczas międzynarodowych targów Energetab. W związku z tym zapraszamy wszystkich związanych z branżą do Bielska-Białej, gdzie zaprezentowane zostaną rozwiązania dedykowane specjalnie branży energetycznej.

Targi Energetab, odbywające się w malowniczym mieście Bielsku-Białej, położonym na południu Polski u stóp gór Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego, to największe wydarzenie targowe w Polsce dla wszystkich związanych z branżą energetyczną. Co roku zjeżdżają tutaj specjaliści, którzy chcą poznać nowości i trendy w branży energetycznej. Wśród zwiedzających nie brakuje również lokalnych firm. W program targów świetnie wpisuje się platforma Programowa zenon, która oferuje klientom rozwiązania dopasowane do wymagań charakterystycznych dla przemysłu energetycznego.

 

© COPA-DATA

 

Umożliwia ona między innymi niezawodny nadzór i ergonomiczną kontrolę podstacji, rozdzielni, sieci rozdzielczych i elektrowni, a także farm wiatrowych i elektrowni fotowoltaicznych. Oprogramowanie zenon można wykorzystywać zarówno na etapie wytwarzania, przesyłu, jak i dystrybucji energii elektrycznej. Sterowniki opracowane przez COPA-DATA gwarantują zgodność ze standardami międzynarodowymi, takimi jak IEC 61850/IEC 61400-25, IEC 60870 i DNP3. Dzięki integracji modułu zenon Logic, opartego na standardzie IEC 61131-3, zenon Energy Edition jest kompleksowym rozwiązaniem dla automatyki w branży energetycznej. Integrity Level 2 dla systemów informatycznych i infrastruktur.

Jakie produkty?

Oprogramowanie zenon Software Platform posiada wiele modułów, które są dedykowane branży energetycznej. Podczas targów specjalnie dla klientów z sektora energetycznego zostaną zaprezentowane m.in: GIS Editor i GIS Control dające możliwość łączenia danych z systemów informacji geograficznej (ang: geo-information systems, GIS) z wizualizacjami w oprogramowaniu zenon, dzięki czemu sieci energetyczne oraz aktualne statusy (np. alarmy) w wizualizacji zenon na mapach geograficznych są widoczne bezpośrednio na mapie. Ponadto zwiedzający uzyskają informacje jak zlokalizować awarię w oparciu o impedancję czy też o tym, jak zenon Process Recorder pozwala śledzić szczegółowy przebieg błędów i problemów już po fakcie ich wystąpienia i wiele, wiele innych.

Możliwość testów

Podczas rozmów z naszymi inżynierami oraz w trakcie testowania wersji DEMO, będzie można osobiście przekonać się o tym, jak digitalizacja nieuchronni zmierza do świata energetyki i jakie są z tego tytułu benefity a jakie zagrożenia. Kwestie bezpieczeństwa to dla COPA-DATA od wielu lat priorytet dlatego również i w tej kwestii podzielimy się naszymi doświadczeniami i spostrzeżeniami.

Źródło: Copa-Data

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę