elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Relacja z konferencji Advantech

Advantech
Reklama
Reklama

W dniach 13-14 maja w Serocku pod Warszawą 130 ekspertów spotkało się na konferencji Co-Creating – the Future of Industry 4.0 and Smart City. Model biznesowy Co-Creation zaprezentowany w trakcie wydarzenia promował ideę, w myśl której najważniejsze są wspólnie opracowane rozwiązania umożliwiające rozwój firm – nie zaś to, kto je zaoferuje. Uczestnicy zapoznali się z planami Advantech, poznali platformę WISE PaaS oraz rozwiązania dla Przemysłu 4.0 (Solution Ready Packages), które wykorzystują ideę współtworzenia.

Na konferencji uczestnicy mogli zapoznać się z technologiami wspierającymi ideę „smart city”, które zostały opracowane przez partnerów firmy. Wizja miasta przyszłości obejmuje m.in. zarządzanie parkingami (Parking Telecom), inteligentne domy (Solvena) oraz kolej (Passengera) czy NDC (Mmart Grid). Wszystkie rozwiązania operują na hardware Advantech.

Reklama

Zorganizowane w Serocku wydarzenie jest kontynuacją listopadowego Advantech Co-Creation Summit, który odbył się w Chinach. Polska konferencja to pierwsze z cyklu spotkań, które mają się odbyć w całej Europie. Dyskusje skupiały się wokół zagadnienia Industrial Internet of Things, sztucznej inteligencji w przemyśle, modeli współpracy z partnerami globalnie oraz lokalnie, jak również przyszłości rynku przemysłu ciężkiego.

Wiele firm dostosowuje swoją ofertę do dużych przedsiębiorstw, które nie mają problemu z budżetem ani zasobami. Tymczasem Advantech demokratyzuje transformację cyfrową, dostarczając sprzęt komputerowy najwyższej jakości. Wspólnie z partnerami, firma tworzy również oferty na oprogramowanie, które są dopasowywane do konkretnego zamówienia. Wykorzystujemy w nich także uniwersalne rozwiązania, które mogą być wdrażane w Polsce, Europie czy nawet Ameryce Południowej. Naszym celem jest otworzenie mniejszych firm na nowe możliwości, który my – jako marka globalna – mamy wpisane w DNA. Nasz zasięg połączony z „know-how” partnerów umożliwia przedstawianie naszym klientom wspólnie stworzonych i niezwykle konkurencyjnych ofert – podkreśla Alicja Strzemieczna, Europe CEE Region Sales Manager of Industrial loT Group.

© Advantech

Reklama

W trakcie konferencji uczestnicy mieli okazję zobaczyć działanie niektórych rozwiązań Solution Ready Package znajdujących się w ofercie Advantech, m.in:

• OEE + FEMS – scentralizowanie zarządzania dostępnością maszyn i efektywnością energetyczną w celu optymalizacji operacji;
• CNC – inteligentne zarządzanie maszynami CNC i optymalizacja ich działania;
• EMS + WISE.M+ – zunifikowana platforma zarządzania procesami w czasie rzeczywistym poprzez szybką adaptację do rozwiązań dostarczanych przez platformę WISE-PaaS.

Pokazane rozwiązania dowodzą, że wykorzystanie ekosystemów dedykowanych konkretnym problemom, będących integralnym połączeniem software’u i hardware’u, może pomóc w znalezieniu zupełnie nowych zastosowań dla IIoT – niezależnie od branży.

Źródło: Advantech

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama